środa, 25 kwietnia 2012

Obrazek3D

Praca na drewnie , tworzymy obrazek 3D-Trójwymiarowy efekt.

Do tej pracy będziemy potrzebować dwóch jednakowych serwetek z danym motywem który chcemy zrobić w 3 D.Zawsze wybieramy taki motyw by jego część jedną lub kilka uwydatnić efektem 3D.I jedną serwetkę z całością będziemy przyklejać a z drugiej należy wybrać elementy z naszego wzoru i wyciąć .Własnie te elementy bedziemy uwydatniać .

 Praca mojej córci, Efekt 3D -głowy smerfów
Gotowi to Zaczynamy.

Szlifujemy i czyścimy z opiłków deseczkę. Całość pokrywamy farbą podkładową.

{Ktoś zapytałby dlaczego ta farba podkładowa musi być. Już piszę. Pokrywamy farbą  podkładową po to by nastę pna warswa jaką będziemy nakładać to zazwyczaj jest farba akrylowa która dzięki farbie podkładowej NIE WPIJE SIĘ w naszą deseczkę. Farba podkładowa zapobiega wchłanianiu się farby w deską:)}

Na wyschniętą pracę nakładamy "NA KRZYŻ"{góra dół-prawo lewo}dokładnie miejsce koło miejsca klej firmy Hobby Duck.Klej nakładamy na całą powierzchnię deseczki .W przypadku gdy chcemy wykonać zdobienie nie na całej powierzchni deseczki to klejem smarujemy tylko tę część gdzie będzie przyklejona ozdobna serwetka.
Po wyschnięciu
serwetkę z wybranym motywem przykładamy do naszej deseczki.Na serwetkę nakładamy pergamin-taki do pieczenia ciast -i rozgrzanym żelazkiem do 180stopni UAGA ! BEZ PARY!kilkakrotnie prasujemy całość dokładnie miejsce koło miejsca.
Gotowe.
Na ostygniętą zimną pracę nakładamy ponownie jedna warstwę tego samego kleju tyle ,że robimy to już w jedną stronę {góra -dół lub prawo-lewo}.Całość pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.Najlepiej bez pomocy suszarek.
Podczas gdy nasza praca schnie zrobimy efekt 3D
W tym celu będziemy potrzebować pastę 3D firmy TU DU.

{Muszę wam tutaj napisać ,że pasta ta jest rewelacyjna . Jest bardzo wydajna ,ale pamietajcie o tym ,że należy ją przechowywać najlepiej w 2-3 ech woreczkach.
Unikniemy jej stwardnieniu.}

 Ramka na zdjęcie gdzie uwydatnione w 3D są kwiaty
 Dzięki żelazku idealnie serwetka leży na deseczce

Bierzemy odrobinę pasty, robimy kulkę i na koszulce foliowej rozwałkowujemy -zwykłym wałkiem-do wymiarów grubości 2-4minimetry.Z rozwałkowanej pasty wycinamy -formujemy kształt-części która chcemy uwydatnić w 3D swojego motywu.Wczesniej przyklejonego oczywiście.Kształt ten powinien być o 2-3 minimetry mniejszy z każdej strony od motywu wycietego z drugiej nasze serwetki.
Dolną część pasty smarujemy klejem wodnym i nakładamy na pracę na naszej deseczce .Na srodek motywu - pasta musi być mniejsza od motywu.
Całość smarujemy z góry klejem i przyklejamy ten sam motyw z drugiej serwetki.( te samą część -fragment motywu),Boki motuwu szczelnie dociskamy do pasty .Na całość nakładamy klej wodny .Po wyschnięciu na całość nakładamy lakier wodny (kilka warstw)lub lakier z rozpuszczalnikiem(1 warstwa wystarczy).
 Uwaga .Pamiętajcie ,że przed lakierowaniem naszą pracę można podmalować ,pocieniować czy tez domalować jakies pojedyńcze niedociągnięcia ,by ulepszyć wizerunek naszej pracy.

 Moja praca na zajęciach poprawiana w domciu

Gotowe!

Wiem wiem nie było łatwo . Macie pytania piszcie odpowiem na wszystkie. Mam nadzieję ,że wystarczająco dokładnie opisałam wam kolejno jak to robić.
Praca Kingi Na pudełku bez żelazka
 Wspaniałe biedronki w efekcie 3 D Na szczęście
 Kontury koniczynki zrobione są pastą 3D w pisaku w kolorze złotym


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz