sobota, 5 maja 2012

Moja Złota Jesień


Moja następna kartka będzie poświęcona JESIENI. A dlaczego ?
Dawno temu  przeglądając Kram z Robótkami natrafiłam na rubrykę :Prace naszych Czytelniczek.Gdzie oto zobaczyłam cudownie piękny obraz JESIENI. Był tak fantastyczny ,że postanowiłam za wszelką cenę zdobyć na niego wzór.W tym celu zadzwoniłam na infolinię i mając tylko Imię Nazwisko i Miejscowość osoby która wykonała ten obraz poprosiłam o telefon.W duchu liczyłam się z tym ,że nie koniecznie ta Pani musi mieć telefon stacjonarny w domu ,ale w głębi duszy wierzyłam w powodzenie. I bingo dostałam nr.Zadzwoniłam i po krótkiej rozmowie udało mi się wypożyczyć wzór. Haaaa i tu zaczęły się schody.Pomimo ,że ta Pani mnie uświadomiła ,że wzór jest wykonany własnoręcznie .Że ona też zrobiła go poprzez skserowanie z zagranicznej gazety orginału i podzielenie oraz rozpisanie kratki po kratce.Aj co to było jak zobaczyłam go na własne oczy .Mówię wam totalne zaskoczenie. Każda kratka to inny kolor inny znaczek. Kółko,krzyżyk ,kropka, kreska i.t.d.całość podzielona na dziesiątki- napisana długopisem aj ...co to było.....ale zawzięłam się i udało się .Przedstawiam Wam moje dzieło gdzie sama musiałam dobrać kolory do wzoru -bo miałam tylko opisane np.pomarańcz jasny,ciemny i średniociemny albo pomarańcz brudny.Kto wyszywa wie doskonale o tym ,że różnorodność odcieni danego koloru jest ogromna.
Obraz jest o wymiarach  77cm /38cm BEZ RAMY

Przedstawiam wam naszą

POLSKĄ ZŁOTĄ JESIEŃ
widzianą moimi oczami ,wiszącą na
honorowym miejscu w
pokoju gościnnym 
 lewa strona
 środeczek
 prawa strona
 i całość
 a no i moje inicjałki ,żebym opowiadając kiedyś wnukom pokazała ,jak kiedyś  miałam dużo siły i wykonałam coś takiego
 
I jak myślicie udało się?
Czy jestem zadowolona z efektu pracy ??????
Bardzo.
Nie sprzedałabym go za żadne pieniądze ,przypomina mi diametralne zmiany w moim życiu -oczekiwałam wtedy mojego pierwszego dziecka -wtedy jeszcze nie wiedziałam czy będzie to syn czy córka .
Ten obraz rośnie razem z Kingą .

11 komentarzy:

 1. Podziwiam! Cudne dzieło stworzyłaś i mnóstwo czasu musiałaś na to poświęcić.
  Ja też mam na koncie kilka większych prac, ale nie aż tak dużych, więc tym bardziej doceniam Twój wysiłek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem Twoich prac....Urzekł mnie Anioł z poprzedniego postu-ja mam takiego od babci, w starej ramie za szkłem wisi u mnie w sypialni-ale nie jest haftowany, ale jest piękny. I jest to mój ulubiony anielski motyw.Ten obraz zawsze bardzo mi się podobał-juz jak byłam mała i odwiedzałam babcię a ona mi o Nim opowiadała.
  Podziwiam Twoje prace są przepiękne. Ja mam na koncie pół mini obrazka z tygryskiem jeśli chodzi o haft....

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne jak dzieła sztuki.Bardzo dużo pracy i wytrwałości.Godne podziwu.Pozdrawiam mari http://mari-sweetcarrot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę że jesteś zadowolona i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten obraz jest prześliczny, a zważywszy na to jakie trudności musiałaś pokonać, żeby uzyskać taki efekt, to powiem, że jest to cudo, nad cudami:))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pod wielkim wrażeniem. Obraz jest cudny, a gdy pomyślę z jakiego korzystałaś schematu i że sama dobierałaś kolory, to moje wielkie ukłony :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem tak wprawiona w wyszywanie, choć w swoim życiu popełniłam kilka obrazków, to chylę czoła Twojemu dziełu. Jest niesamowity a ponieważ teraz też wyszywam maleństwo z gotowego wzoru to wiem, ile musiałaś się natrudzić. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Cholera wcięło mi komentarz, więc tym razem krótko, super i gratulacje za cierpliwość i kunszt. Resztę dopowiem na zajęciach z decu:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Podziwiam ogrom pracy!

  Dziękuję za udział w moim candy!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny obraz i ogrom wspaniałej pracy! Kiedyś postanowiłam, że go wyszyję i dotąd nie znalazłam czasu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w moim candy!

  OdpowiedzUsuń
 11. obraz wyszedl wspaniale,swietnie dobralas kolory...reszta Twoich pracoraz corki sa przepiekne..gratuluje...

  OdpowiedzUsuń